Něco jsem nedomyslel

Před měsícem jsem začal podzimní běhání a v souvislosti s tím jsem přešel na metodu MAF. Můj problém se netýká samotné metody, ale vlastního přechodu z normálního tréninku do pomalého dlouhého běhání.

Jsem totiž totální blb.

Ono je celkem jasné, že když běháte deset kilometrů za jednu hodinu a přejdete na pomalé běhání, tak se poněkud natáhne čas běhu. Dejme tomu o dvacet minut.

Když pak běháte čtyřikrát do týdne deset kilometrů, zabere vám to normálně čtyři hodiny. A tak si to naplánujete stejně, jako týden před tím, tedy čtyřikrát deset kilometrů. A ono ouha. Už to nejsou čtyři hodiny, ale pět hodin dvacet minut. Nikdy to není přesná desítka, ale kousek navíc. Takže nakonec skoro šest hodin.

Skok ze čtyřech na šest hodin je opravdu hodně a z týdne na týden prostě přes čáru. Když pak druhý týden ještě dva kilometry navýšíte, tak už tak velký skok zvýšíte ještě o patnáct minut.

Takže jsem se koukl, kolik jsem v týdnech před tím průměrně strávil času během a nikoliv, kolik jsem naběhal kilometrů. A podle toho upravil svůj plát na zbytek tohoto týdne i na týden příští.

Navyšovat budu, ale pěkně pomalu. Vždyť mám na to čas až do jara.