Jak jsem začal chodit

Toto není vzpomínka na devátý měsíc mého života, ale na stále nedávnou minulost. V článku o hubnutí jsem popisoval úplný začátek svého chodeckého úsilí. Jak jsem chodíval nejdříve sporadicky jen o víkendech, pomalu se počet kilometrů zvyšoval, stejně jako četnost mých procházek.

Kolik toho vlastně nachodím? To byla otázka, která mne s přibývajícími kilometry začala zajímat. Krokoval jsem si zpětně své procházky na mapách, zapisoval jsem si zjištěné kilometry do excelové tabulky. Šílené! Jinak se to nazvat nedá.

Pak jsem od ženy dostal sporttester a mé snažení se znásobilo. Vše ale opravdu začalo až s objevením www.endomondo.com. Zde je celkový stav mého procházkového "šílenství":Vloni, tedy v roce 2015 jsem si řekl, že se budu snažit chodit každý den. Přirozeně, každý den se na procházku vyrazit nepodaří, ale snaha se taky cení. Docela se mi toto předsevzetí dodržovat dařilo a tak jsem v roce 2015 nachodil pro mne neuvěřitelných 2752 km. Počet procházek i jejich délka neustále rostla.

V říjnu jsem si řekl, že zkusím každý měsíc nachodit desetinásobek počtu dní v měsíci. Je to neuvěřitelné, ale daří se mi plnit i toto předsevzetí. Kromě května, kdy jsem měl pochroumanou nohu, jsem nachodil každý měsíc o nějaký ten kilometr navíc. Chodím tedy tak 302 až 369 km měsíčně.

Rok 2016 má 366 dní, takže bych měl nachodit 3660 km. Jestli se něco nepokazí, bude to určitě víc.

Rychlost procházek se také stále zvětšovala, až jsem kolikrát měl sto chutí se rozběhnout. Jednoho dne jsem tomuto pokušení neodolal. O tom ale až někdy příště.