Reklamace Asics

Před měsícem si tak běžím ve svých Asics Gel SONOMA 2 GTX, proběhnu kaluží a najednou vlhko. Teda spíš mokro a hned v obou botách. Kouknu na nohy, jestli jsem si v zamyšlení nevzal normální hadrový kecky. Nevzal, jsou tam Asicsy.

Když jsem doběhl, mrknu na boty a koukám, že obě praskly u malíkové hrany, tedy v místě největšího ohybu. A nejen goretexová membrána, ale i vnější vrstva. Trochu mne zklamalo, že se to stalo u osm měsíců starých bot. Tak jistě, patřily k těm levnějším, ale rozhodně ne levným.

Odnesl jsem je reklamovat. Nechali mě podusit skoro na den celý měsíc i když jen letmý pohled zkušenějšího prodavače stačí na to, že s tímhle fakt nic nenadělají.

Včera mi přišla SMSka, že už! Ta jsem tam dnes běžel. Světe div se, reklamace uznána a mám si vybrat nový boty. Obešel jsem regál s Asicsama a koukal na něco jiného a zároveň cenově dostupného.

Nakonec padla volba na Salomon WINGS FLYTE 2 GTX. Připlatil jsem si pět set korun a doufám, že tyhle botičky se už dožijí konce záruky. Neběhám v nich pořád. Mám je na ranní běhání mokrou travou, na běhání v dešti nebo zimních plískanicích či sněhu. Na běhání v teple a suchu mi stačí botky za několik set.

Hned zítra je vyzkouším. To mi samo nedá i kdyby bylo sucho.