První test Salomon Wings Flyte 2 GTX

Je jasné, že jsem to nevydržel. Není sice zima ani neprší, ale to přeci nevadí. Nové Salomony se prostě musí zaběhnout, to dá rozum.

Jediné srovnání, které mám jsou osm měsíců rozběhané Asics Gel SOMONA 2 GTX, které po osmi měsících skončili neslavně reklamací.

Hned na úvod musím říct, že Asicsy mi líp seděly než Salomony. Jde jen o pocit. Mám trochu širší nohu a zdá se, že Solomony jsou trochu užší. Po dvou kilometrech jsem to ale přestal vnímat a ani po dvanácti kilometrech to nenechalo na noze žádné následky, takže asi opravdu jen pocit.

Zdá se mi, že u Salomonů mi více vyhovuje podrážka i když tu prověřím až někde v kopcích a lesích.

Co se mi zcela jistě nezdá je těsnost Salomonů, kolem nohy i kolem šněrování. Pěkně vypolstrováno, nikde nic netlačí a téměř žádné místečko, kam by mohl zapadnout zbloudilí kamínek.

Oproti Asicsům jsou Salomony teplejší. Nevím, jestli to je více vrstvami, nebo jinou goretexovou membránou. V Salomonech je noha více jako v peřince, hřejivé peřince. Je ale fakt, že si už nepamatuji pocit s novými Asicsy a srovnávám osmiměsíční Asicsy s fungl novými Salomony.

Každopádně mám boty s goretexem na zimu (letos jsem s nimi běhal i při mínus sedmnácti stupních) a do deště a sněhových plískanic. Na běhání v teple a suchu mám boty co nejprodyšnější a nejlehčí.

Doufám, že napodruhé jsem měl šťastnější ruku a že mi vydrží déle.