Sedm let běhání

Děje se toho nějak hodně v mém životě a tak zbytečné muselo na chvíli jít stranou. To ale není případ běhu. Běhám stále a rád. Takže, co se za ten rok změnilo.

Jeff mě posunul dál a nastal čas na slzu a šáteček. Chtěl jsem s jeho pomocí dostat svůj půlmaraton pod dvě hodiny. Nepovedlo se, ale i tak jsem by s časem 2:06 spokojený.

Covid 19

Chtěl jsem zkusit trochu přitlačit. Nicméně se to trochu zvrtlo. 30.8.2022 na své 62. narozeniny jsem si vyběhl, jako častokrát na své narozeniny. Od poloviny jsem pocítil střevní problémy, které se s každým kilometrem zhoršovaly. Nakonec se z toho vyklubal taková ta divná nemoc. Čtyři dny horečky 39,7+. Pak jsem ještě týden zůstal v posteli.

První běh jsem zkusil 16.9. na Teplém vrchu na Slovensku. Bylo to 8km kolem přehrady. běžel jsem, ale nic moc. Průměrná tepovka 150 je pro mě úplně mimo stupnici. Druhý běh jsem risknul až o týden později 24.9. v Drozdovské pile. Vyběhl jsem si tam krpál na Lázek a zpět. Krásných 12 kilometrů. To se již běželo mnohem mnohem lépe a tak jsem zase začal s pravidelným běháním. Přes týden jsem běhal jen volné pomalé běhy, než jsem se odvážil přidávat.

Celá tato věc měla následky po celý zbytek roku a polovinu roku letošního. Před tím osudovým během jsem měl VO2Max 46. Po něm 39. Trvalo mi do letošního června, než se vrátilo na 46.

Tredict

Své běhy a koneckonců i chůzi jsem postupem let evidoval, kde se dalo. Nikde jsem neměl vše. Takže jsem chvíli hledal a našel jsem Tredict. Není to žádný velký zázrak, ale splňuje to moje představy. Jak bylo řečeno ve Hvězdné pěchotě: "Dokud ho nezabijí, nebo nenajdu něco lepšího".

Naimportoval jsem si tam ze všech míst úplně všechno. Analýza každého běhu je nesrovnatelně lepší než v Garminu, Stravě a dalších. Srovnávat ji lze snad jen s Polarem. Výhodou je, že že z Grarminu se načítají aktivity zcela automaticky. Ohromným přínosem je i možnost vytvářet si šablony pro běh a ty potom plánovat v kalendáři. Skvělé je i to, že takto naplánované běhy se přenesou přímo do hodinek. Je to takové vše v jednom. Pro mě jako pro programátora je super, že lze vše, včetně souborů FIT kdykoliv vyexportovat se všemi vypočítanými hodnotami, mými poznámkami, evidencí, bot i váhy do struktury souborů Jason. 

Jak dál

Začátkem září jsem ukončil sezónu bez toho, abych pokořil v půlmaratonu 2 hodiny. Přecházím na podzimní běhání. Rozhodl jsem se spojit to i se zimním běháním a vrátit se ke kořenům. Možná nastal ten správný čas. Hodlám následujícího půl roku běhat v tepové zóně 2, což je u mě 122 max. Bude to sice trochu nuda, ale doufám, že vybuduji základ, na kterém budu moct od jara stavět.

Jen doufám, že se zase něco nepo...

Výsledky

Celkem už mám naběháno: 11 729 km.
Celkem běhů: 1 050
Nastoupáno: už neměřím, protože barometru v mých Garminech definitivně jeblo.

Rekord nenastal vlivem výše napsaného, žádný. Komu to ale vadí.