Naběháno 2000 km

Tak dnešním během jsem dle svých statistik překonal hranici 2000 km. Počítáno od 10.7.2016, kdy jsem začal běhat. Tedy toho desátého jsem to ještě nevěděl. Byl to jen pokus.

Pokus, jestli jsem vůbec v padesáti šesti letech schopen začít běhat. Pokus, jestli můj plán, jak toho dosáhnout bude fungovat. Fungoval a já stále běhám :-)

Chtěl jsem se dostat do kondice. Nevyplivnout duši při dobíhání autobusu. Dlouhodobý plán byl v šedesáti letech být schopen uběhnout půlmaraton. No, jestli tohle vyšlo nevím. Na to si budu muset ještě tři roky počkat. I když za ten rok a půl jsem už absolvoval tuto vzdálenost desetkrát. Párkrát jsem si ji o pár kilometrů prodloužil.

16.září letošního roku jsem uběhl zatím svou nejdelší vzdálenost 30,13 km. Z toho jasně vyplývá, že nejsem žádný maratonec. Jen půlmaratonec. Možná časem, uvidíme.

Běhání mě ale pořád baví. Možná, že mě baví čím dál tím víc. 30.8.2020, kdy budu mít šedesáté narozeniny, přesně v ten den, bych si opravdu rád šel zaběhnout ten půlmaratónek. Obávám se ale, že to je jen toužebné přání. Všichni mi budou chtít popřát, smáčet ve víně své huby mastné od chlebíčků a povídat si.

S touhou nasadit sluchátka, nazout kecky a na dvě hodiny zmizet v lesích zřejmě zůstanu osamocen.