Běhání po zahradě 2 a kyčel

Poslední dobou každý víkend a někdy i v týdnu se věnuji zahradě. Nejde ani tak o to, aby byla ještě krásnější, ale spíš o to, aby byla alespoň jako před tím. Vlastně by mi úplně stačilo, kdyby ta plocha kolem chalupy snesla označení zahrada.

Po tom, co si z naší zahrady udělal tankodrom jeden šílený bagrista pod záminkou, že nám provede výkop na melioraci, okolí naší chaloupky zahradu nepřipomínalo ani náznakem.

Na obrázku je čerstvě založená skalka, která byla prvotní příčinou celé akce. Nad skalkou vpravo je vidět první hromádky, ke které se nepodařilo dostat bobíkem a musel jsem ji zlikvidovat ručně.

pokračování té hromádky. Za ní se roztahují dvě další. To já jen, aby bylo jasné, že když tohle máte vzít lopatou přes síto a pak z každé strany síta znovu do kotouče, a taky ten kotouč pak někam odvézt a s tou hlínou a sutí něco udělat, není divu, že to mé tělíčko trochu poznamená.

Předminulý víkend jsem zrušil velkou část té hromady v popředí. Tu a tam jsem si pomáhal palicí, protože se uvnitř schovávaly nejen kameny, ale taky pláty betonu z původní meliorace. Něco (tu zadní hromadu) jsem zrušil i v týdnu. Minulý týden jsem pak zrušil poslední (na obrázku prostřední) hromadu. Jak jsem si pomáhal nohou, tak jsem si udělal od lopaty pěkného modráka. Ještě večer se ozvalo tříslo a druhý den ráno, hned jak jsem vstal, se ozvala kyčel.

Jak se ukázalo, tak kyčel je pěkné klíště. Jak se vás jednou chytne, jen tak nepustí.

Celý minulý týden jsem běhal opatrně. Zpomalil jsem a zkrátil. Vlastně jsem vyběhl jen třikrát ( 9, 5 a 12 km). Střídavě se ozývalo tříslo a kyčel. Po ránu jsem skoro regulérně kulhal.

Tento víkend (ve srovnání s minulými víkendy) jsem si dal odpočinkový. Pořezal jsem pár keřů, vykopal pár pařezů a poodvážel nepořádek, co se za ty týdny nashromáždil. Konečně to zase připomíná zahradu.

Říkal jsem si, že týden běžeckého půstu a dva dny relaxace “lehkou” prací musí stačit a tak jsem včera nachodil sedmnáct kilometrů a uběhl deset.

Asi jsem ne úplně přesně odhadl dobu potřebnou na uzdravení :-) Dnes ráno jsem kulhal skoro půl kilometru, než jsem se trochu rozchodil. Tříslo se už zdá definitivně v pohodě. O levé kyčli se to ale říct nedá.

Cíl je jasný. Tento týden jen relaxační běhání a volné chození do deseti kilometrů denně. Vydržet takto do příštího týdne, kdy máme se ženou týden dovolené, který hodláme strávit na chalupě. Tam jen lehčí práce a celý týden bez běhání. Snad to pomůže.

Na SmashRun mám pro rok 2017 cíl naběhat 1200k s dovětkem, že jsem se asi podcenil. Nyní vidím, že jsem zřejmě byl podvědomě velmi prozíravý a tušil jsem, že své výsledky z počátku roku nemusím být schopný dosahovat po celý rok. Nakonec budu možná muset vynaložit dost úsilí, abych svůj cíl splnil, a pokud se mi to podaří, budu za to velmi vděčný.

Letošní rok bude první, který celý strávím běháním (začal jsem vloni v létě) a tak nemám srovnání a svůj cíl jsem si stanovil odhadem. Uvidíme, uvidíme.