Ivo Štolpa (77)

Běhání s Jeffem

Za měsíc mi bude šedesát jedna. S každým rokem se moje představa uběhnout půlmaraton pod dvě hodiny stává více a více nezřetelnou. Zkusím to s Jeffem. Jako dlouholetý uživatel hodinek Garmin mám k dispozici tréninky na různé cíle. Ten můj je půlmaraton pod dvě hodiny.

Pokračovat ve čtení...

Pět let v běhu

Desátého července tak nějak potichu kolem mě proplulo mé běhací výročí. Toho dne před pěti lety jsem se rozběhl s úmyslem běhat. Chtěl jsem, abych v šedesáti letech byl schopný uběhnout půlmaraton. Říkal jsem si, že když na to mám čtyři roky, tak to snad…

Pokračovat ve čtení...

Běhací statistiky

Zde jsou mé běhací statistiky od začátku mého běhání: Vzdálenost km Doba hh:mm Nastoupáno m Tempo min/km TF % Kadence kr./min Výsledky jsou převzaty z Garmin Connect, takže se mohou mírně lišit od předchozích, které byly sestavovány na základě dat z Endomondo.

Pokračovat ve čtení...

Nové hodinky

V roce 2020 jsem nenapsal ani čárku. To ale neznamená, že jsem neběhal, nechodil, nečetl, nemarodil a nekupoval nové ptákoviny.

Naopak! Stalo se toho tolik, že jsem neměl na psaní ani pomyšlení. Dobrá zpráva je, že pořád běhám. 

Čtyři roky jsem běhal s hodinkami Garmin Forerunner 220. Byly fajn, ale začátkem roku mi začala zlobit baterka. Neběhám žádné délky, takže mi nevadilo, když kapacita z původních 8 hodin klesla na hodiny čtyři. Postupně se to ale zhoršovalo až ke dvěma hodinám, což už problém začal být dost vážný. Skutečně mě to ale naštvalo, když hodinky "chcíply" po hodině a deseti minutách z plného nabití.

Pokračovat ve čtení...

Stephen King - TO

Jestli něco nemám rád víc než knihy tlusté jak bible, tak jsou to knihy dvakrát tlustší než bible. TO od Stephena Kinga patří mezi ně. Sehnal jsem si ji s upřímným odhodláním se tím prokousat, protože mám Stephena docela rád, i když je magor.

Pokračovat ve čtení...